Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


camo    01 august 2009 15:19
No tak som tu zas. Rozmýšľam, či by sa dalo drevo nahradiť aj iným materiálom(aby to bolo lacnejšie, ale neviem aký by to malo vplyv na zvuk. Napadli ma tri možnosti. Prvá je novodurová rúra, druhá keramika a tretia kov. Raz som sa stretol s keramickým bongom a malo perfektný zvuk(len neviem koľko by stála taká ,,váza,,. Novodur je dosť drahý a neviem či by už nebolo lepšie to drevo(dá sa kúpiť osobitne korpus(?)a za koľko?). No a neviem, čo mi odborník povie na ten kov. To by totiž bolo asi najlacnejšie, ale zase neviem čo by to dalo za zvuk. Napríklad taký Hang alebo Tank drum, sú geniálne, ale je to iná kategória. Čo vy na to? Kombinovať kov a kožu(ako djembe)? :eek
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Nič proti experimentom a novým materiálom,tiež som toho veľa vyskúšal,ale BONGO = drevo a koža!!!
Ak to bude koža a kov tak také sú napr. indické bubienky tzv. TABLA .A treba počítať aj s tým že zvuk korpusu z plastovej rúry nemusí byť pre hráča uspokojivý :?
Napr. aj djembe sa vyrábajú sériovo z laminátu a dá sa to kúpiť celkom lacno ale ten zvuk je o ničom...to môžem búchať rovno po plastovom vedre...nakoniec niektoré majú celkom dobrý zvuk :grin
Čo sa týka ceny korpusov-dá sa,cena závisí od typu,veľkosti.

Oliver    01 august 2009 11:56
Dobry den. Chcel by som sa spytat ci je rozdiel medzi djembe , ktory som si kupil v grecku od cernocha zo senegalu a takym co predavaju na slovensku ? Dik
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Tak neviem o aký bubon ide,ale pokým je to africký výrobca ktorý pracuje s africkým materiálom..teda predpokladám nejaký druh mahagonu tak to je určite lepšie djembe ako čokoľvek z našich ethnoshopov...čo sú obyčajne bubny sústružené niekde v Číne.
Ale dajú sa aj na slovensku zohnať djembe z Afriky...tak že tam je to už od kusa ku kusu čo sa týka kvality.

camo    31 júl 2009 15:55
No a môže sa napínať aj mokrá koža?
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Koža sa pred napínaním vždy nechá namočená vo vode cca 24 hod. aby zmäkla a potom sa napne.
Alebo sa napína čerstvá,nezoschnutá.

camo    30 júl 2009 21:12
Prajem pekný deň. Chcel by som sa odborníka opýtať na pár otázok. Je bravčová koža horšia, ako kozia? A ešte, aký má vplyv hrúbka kože na zvuk? Vďaka!
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Kozia je horšia...nedá sa vôbec jesť :grin

Závisí od toho na čo chcete bravčovú kožu použiť,na djembe by to bolo príliš hrubé...a to je hlavný rozdiel.Ale napr. na conga a iné typy etnických bubnov sa môže použiť.Čím je koža hrubšia tým je zvuk matnejší,mäkší...a na jej napnutie treba podstatne silnejšie viazanie.Zvuk tenkej kože je ostrý,výrazný,"plechovejší" a lahko sa napína.

Kenjee    24 júl 2009 18:28
Dobrý deň chcel by som sa spýtať či je veľký rozdiel pri hraní na djembe a bongu. Na djembe som si dokonca našiel aj "noty" ako zahrať isté sety dalo by sa to isté zahrať na bongu ? Znamená to, že aj pri bongu platia pravidlá, že keď udrem na hranu tak to má taký zvuk atď...dík za odpoveď ak sa dá z toho niečo vydolovať :grin
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Bongo sa správa trošku inak ako djembe...teda ide o najmä vlastnosti blany.Koža býva hrubšia ako na djembe a priemer bonga je obyčajne podstatne menší.
Tak že pokým by išlo o africký štýl tak techniku hry z djembe je asi ťažko prenášať na bongo aj keď spôsoby úderov sa tiež rozlišujú podobne.
Stačí si pozrieť videá na youtube.com ...ja sa tiež rád nechám inšpirovať :)


86
(počet príspevkov)
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »

Aktuálna ponuka

Ďalšie položky

Linky
Audio ukážky

Staň sa fanúšikom


facebook