Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


GU2CI    05 jún 2008 14:06
Ahoj, chci si jako zacatecnik koupit nove djembe, ale vubec nevim jake. Prumer bych bral minimalne tak 25 lepsi kolem tech 30. Jakkou velikost byste brali vy ?


Jinak kdyby nekdo prodaval lacine i jete djembe tak se ozvete na ICQ 284585127
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Djembe s priemerom 30cm s kvalitnou tenkou kožou je podľa mňa to najlepšie pre sólového hráča či už začiatočníka alebo skúsenejšieho.Sú dobré aj 25cm priemery ale na africké hranie sa to moc nehodí.Ja som sa učil na bubne r=30cm a na tom hrávam dodnes :)

eva    05 jún 2008 13:39
chcem si kupit djembe. som zaciatocnik a este sa len ucimhrat na to. co by bolo pre mna najvhodnejsie? a je lepsie si kupit nastroj na nete alebo ist do obchdu?? dakujem... ;)
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Djembe v obchodoch-ethnoshopoch majú skôr dekoratívny charakter obyčajne s veľmi riedkym,slabým viazaním a nekvalitným spracovaním.Dá sa na tom hrať ale kvalitou je to proste"Čína".Na nete je podstatne viac možností-či už pravé africké alebo o nič horšie tie naše ručne robené bubny.Najistejšie však ostáva kupovať priamo u výrobcu v dielni čiže srdečne pozývam :)

matej    16 máj 2008 19:36
ahoj nenaucil bi si ma viazanie na napinanie koze alebo aspon poslal navod ,taki kus podrobnejsi javascript:gb_smilie(':)')
sm_smile.gif
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Nazdar Maťo,
na webe sa dajú nájsť celkom podrobné spôsoby viazania-napínania kože na djembe.Tak napr.:
www.goatskins.com/rehead
www.hawkdancing.com/Wo oddrum/drumhead.html
www.djembe.altervista.org/skinning.h tml
www.afroton.de/tipps.html
Nejaký návod bez obrázkov a náčrtov by Ti asi nepomohol.
Veľa zdaru!

saša    19 apríl 2008 08:13
wooooww..a tot ta kto naucil..? ;) ;) talent

zuzana    18 apríl 2008 20:07
Cauko.Rada by som si kupila djembe( pripadne prijala ako dar, haha )no vlastne sa v tom vobec nevyznam. Co si treba vsimat na nastroji a ake otazky ma clovek klast predajcovi, aby zistil,ci kupuje spravnu vec? Dufam, ze moja otazka nie je prilis rosiahla... dik za pomoc.
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Čau Zuzi.No keď to bude dar,tak dúfam že žiadne otázky nebudú :) Najistejšie je to bez otázok-návšteva u predajcu,popozerám,pobúcham,páči-nepáči,chcem-nechcem.
Cez internet je to horšie.Dosť veľa povie kvalitný
obrázok,ale ak máš konkrétnu predstavu o zvuku a nieje k dispozícií zvuková ukážka...ťažko sa kladú otázky a ešte ťažšie zmysluplné odpovede.
Hm,asi som Ti moc nepomohol...


87
(počet príspevkov)
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »

Aktuálna ponuka

Ďalšie položky

Linky
Audio ukážky

Staň sa fanúšikom


facebook