Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


Juraj    02 november 2009 16:56
Tu je ten album, prvý link asi nefunguje:
http://picasaweb.google.com/jurajcernansky/Dro pBox#
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Len pre zaujímavosť,keby že dáte dolu blanu uvidíte zvnútra dátum výroby korpusu.Odhadujem že ten korpus sa sušil min. dva roky tak že praskanie spôsobené nedosušením je vylúčené.

Juraj    02 november 2009 16:48
Dobrý deň nechcem Vám pokaziť meno, vidím že djembe sú nádherné aj zvuk je krásny. Ale... Mám djembe, ktoré mi v spodnej polke prasklo odspodu až do polovice. A teraz som náhodou našiel túto stránku a podľa loga (je to jasné aj na výzor) je djembe na 100% od Vás. Chcel by som sa spýtať, čo by ste mi poradili. Viacerý odborníci mi povedali, že opravovať ho nemá zmysel-prasklina by pri hraní v sede na 99,9% vznikla znova. Prikladám aj google album v ktorom je prasklina detailne odfotená: http://picasaweb.google.com/jurajcernansky/DropBox?authkey=G v1sRgCPXPvI7e-8PP-gE#
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Áno,ten bubon som predal už pred niekoľkými mesiacmi do jedného eshopu...tak že prv než ste si ho kúpili bol dlhší čas pravdepodobne v nejakom vlhkom sklade...a tam asi vznikol problém.Drevo príliš navlhlo a keď ste ho premiestnili do podstatne suchšieho prostredia tak došlo k prudkému sušeniu a k deformácií.Aj tak som dosť prekvapený pretože ochranná vrstva laku na povrchu tlmí prudké sušenie,musel to byť naozaj veľký rozdiel.
Djembe treba reklamovať u predajcu.Neviem kedy ste ho kupovali ale ak to prasklo neskôr ako dva týždne po tom čo Vám prišiel tak aj táto verzia je vylúčená.Ak by ste to chceli rýchlejšie tak to rovno pošlite mne.
Čo sa týka lepenia prasklín-nie každá sa dá dobre zalepiť,ale väčšinou to zlepím tak že spoj je pevnejší ako samotný spájaný materiál.
Drevo je živý materiál a treba ho chrániť pred extrémnymi vlhkostnými rozdielmi...ako napr. noc na balkóne a potom k radiátoru.

camo    10 august 2009 18:35
To je ale nejaká extra trieda, nie?
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Jeden z najlepších materiálov...a asi aj najdrahších

camo    07 august 2009 16:31
No a koľko by stál taký korpus s 25-30cm priemerom?
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Cena záleží aj od typu korpusu a materiálu.Napr. jaseňový korpus djembe U-30 vysušený,bez povrchovej úpravy cca 100,-€

camo    03 august 2009 14:49
Ešte jednu otázočku ak môžem! V ponuke som našiel medzi bongami B. OR7(nádherný zunivý zvuk) a B. CS1(klasický zvuk). Čím je spôsobený ten rozdiel, že to OR7 tak zuní? A nebite ma!!! :x
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
:grin
Dobrý postreh,CS1 sú klasické bongá,za kým OR7 má spojený zvukovod a rezonancia z jednej blany sa prenáša na druhú aj keď sú inak naladené.
Tak že napr. pokým sa udiera na vyššiu zároveň zneje aj basovejšia.


73
(počet príspevkov)
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »

Aktuálna ponuka

Ďalšie položky

Linky
Audio ukážky

Staň sa fanúšikom


facebook