Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


camo    30 júl 2009 21:12
Prajem pekný deň. Chcel by som sa odborníka opýtať na pár otázok. Je bravčová koža horšia, ako kozia? A ešte, aký má vplyv hrúbka kože na zvuk? Vďaka!
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Kozia je horšia...nedá sa vôbec jesť :grin

Závisí od toho na čo chcete bravčovú kožu použiť,na djembe by to bolo príliš hrubé...a to je hlavný rozdiel.Ale napr. na conga a iné typy etnických bubnov sa môže použiť.Čím je koža hrubšia tým je zvuk matnejší,mäkší...a na jej napnutie treba podstatne silnejšie viazanie.Zvuk tenkej kože je ostrý,výrazný,"plechovejší" a lahko sa napína.

Kenjee    24 júl 2009 18:28
Dobrý deň chcel by som sa spýtať či je veľký rozdiel pri hraní na djembe a bongu. Na djembe som si dokonca našiel aj "noty" ako zahrať isté sety dalo by sa to isté zahrať na bongu ? Znamená to, že aj pri bongu platia pravidlá, že keď udrem na hranu tak to má taký zvuk atď...dík za odpoveď ak sa dá z toho niečo vydolovať :grin
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Bongo sa správa trošku inak ako djembe...teda ide o najmä vlastnosti blany.Koža býva hrubšia ako na djembe a priemer bonga je obyčajne podstatne menší.
Tak že pokým by išlo o africký štýl tak techniku hry z djembe je asi ťažko prenášať na bongo aj keď spôsoby úderov sa tiež rozlišujú podobne.
Stačí si pozrieť videá na youtube.com ...ja sa tiež rád nechám inšpirovať :)

lukas    07 júl 2009 12:14
zdravim, chcel by som sa spytat ci v blizkom case neplanujete dat do ponuky aj nejake nove djembe? pripadne ci by ste nemohli spravit nahravky tych ktore su uz v ponuke.. velmi sa mi pacil zvuk(aj cena:)) BR-6, a bol by som velmi rad keby sa vo Vasej dielni este naslo nieco podobne :)
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Mám pripravených niekoľko korpusov typu BR-6,asi o dva týždne dokončím prvé dva bubny ktoré ale sú už zajednané,tak že asi o tri týždne môžeme rátať s novými djembe BR-6,priemer možno trošku väčší približne 30,výška cca 50-52 ...cena sa zatiaľ nemení.
Budú to bubny z kvalitného jaseňového dreva,tiež niekoľko nových tvarov ...sám sa na to už teším :)
Čo sa týka zvukov-napíšte mi ktoré typy by prichádzali do úvahy a môžem to nahrať.
Nenahrávam úplne všetky pretože sú to bubny čo kus to originál a niekedy ich predám skôr ako ich zavesím na web

ivan    06 júl 2009 18:10
zdravim...chcel by som sa opytat,alebo ak by sa dalo poslat niečo podla čoho by som si mohol sam previazat djembe...a ako ho mozem lepsie natiahnut...dakujem...
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Ahoj,
treba sa pohrabať na internete ...je toho celkom dosť,napr.:
www.goatskins.com/rehead
http://www.afrot on.de/tipps.htm#spann
http://www.djembe.altervista.org/
pre šikovnejších stačia aj obrázky ;)

Vojto    22 jún 2009 09:15
Srdečne Vás zdravím. Patrím k vlastníkom ( teda manželka )Vami vyrobeného bubna B-27 a som veľmi spokojný. Potreboval by som ale poradiť, ako sa napína koža na bubne. Viem, že ste mi to ukazovali, ale už som to zabudol. A mohli by ste poslať zvukovú ukážku zo CS-25, OR-15;25? Vidím, že sa Vám ponuka pekne rozšírila. Prajem veľa šťastia.
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Zvukové ukážky aj náčrt spôsobu napínania Vám pošlem.Viac v maily


73
(počet príspevkov)
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »

Aktuálna ponuka

Ďalšie položky

Linky
Audio ukážky

Staň sa fanúšikom


facebook