Výroba
Bubny djembe sú vyrábané tradičným spôsobom - výroba z masívu, jedného kusa dreva. Takáto výroba si vyžaduje individuálny prístup ku každému korpusu nielen počas dlabania,ale aj počas celej doby sušenia, čo býva 12-24 mesiacov. Počas tejto doby sú korpusy postupne prekladané do menej vlhkého prostredia tak, aby nedošlo k poškodeniu spôsobeného prudkým sušením.


Viac foto na Fb stránke


Používané materiály
Použitý druh dreva výrazne ovplyvňuje vlastnosti bubna - zvuk, hmotnosť, celkový vzhľad. Obyčajne platí: čím tvrdšie a kvalitnejšie drevo, tým ostrejší, výraznejší zvuk. Väčšina bubnov je vyrobená z kvalitného jaseňového dreva ktoré osobne vyberám a najvhodnejšie stromy sú individuálne pílené.


Povrchová úprava

Jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich zvuk je kvalita povrchu vnútra korpusu. Každý bubon je zvnútra vyhladený, bez väčších nerovností: triesok, zubov, zárezov.

Konečná vonkajšia povrchová úprava pozostáva z niekoľkých vrstiev kvalitného polyuretánového laku, ktorý zabraňuje rýchlemu navlhnutiu a následne prudkému vysušeniu dreva, čo môže spôsobiť praskliny.Viazanie
Na napínanie kože je použitý tradičný štýl viazania: 3 obruče, polyamidová šnúra. Husté viazanie umožňuje rovnomernejšie napnutie blany a tiež menšie fyzické nasadenie pri doťahovaní. Ako blana bubna je použitá očistená, z vrchu hladko upravená kozia koža.
 

Aktuálna ponuka

Ďalšie položky

Linky
Audio ukážky

Staň sa fanúšikom


facebook